Liczba funkcji Next Vision One w ciągu najbliższych kilku miesięcy wzrośnie. Plany firmy Cloudware zakładają wdrożenie pełnej gamy inteligentnych rozwiązań, które będą podpowiadać administratorom, jak rozwiązywać konkretne problemy, związane na przykład z mapami ciepła czy bezpiecznym rozkładem energetycznym. Poza tym klienci mogą z powodzeniem korzystać z innych, autorskich bądź zewnętrznych, technologii rozszerzających możliwości systemu.

Next One Vision, jako system modułowy, umożliwia elastyczną rozbudowę swoich autorskich funkcjonalności o technologie umożliwiające aktywne pobieranie danych z innych systemów takich jak narzędzia do discoveringu tworzone przez IBM.

– Chcemy, by Next Vision One pozostawał w zgodzie z dobrymi praktykami z biblioteki ITIL, które opisują, jak powinny wyglądać wzorcowe procesy zarządzania infrastrukturą IT. Niebawem ruszą prace, których efektem będzie ich zaimplementowanie – mówi Artur Świętonowski, product manager w firmie Cloudware, która wdraża technologie IBM, oraz system Next Vision One.

Już dzisiaj system Next Vision One może jednak być rozbudowywany o funkcje, które powstają z myślą o potrzebach Klienta. – Udostępniamy interfejsy implementacyjne, dzięki którym firma korzystająca z tego rozwiązania nie musi się martwić o to, że tworząc własny moduł, coś popsuje i straci przy tym nasze wsparcie. Sami zachęcamy do eksplorowania możliwości systemu – mówi Świętonowski.

Next Vision One, przeznaczone do zarządzania infrastrukturą IT, sprawdza się idealnie w zarządzaniu infrastrukturą w ogóle. System przyjmuje dowolne dane, nie wymaga kompetencji programistycznych i dostępny jest przez zwykłą, internetową przeglądarkę, co sprawia, że może być używany wszędzie tam, gdzie zarządzanie niejednorodną infrastrukturą wymaga zaangażowania wielu osób.

Next Vision One to również: