Infrastruktura IT podlega nieustannym zmianom, ciągłej rozbudowie, jest heterogeniczna i bezpośrednio odpowiedzialna za usługi biznesowe. Zarządzanie nią jest ogromnym wyzwaniem, ale z Next Vision One nie zaskoczy Cię już nic oprócz jego możliwości. Żadna awaria, nieoczekiwane następstwa podjętych działań czy zakłócenia powodowane brakiem przepływu informacji, nie będą dla Ciebie przykrą niespodzianką. Przewidując je odpowiednio wcześniej dzięki rozwiązaniu Cloudware, tchniesz nowe życie w zarządzanie infrastrukturą IT w swojej firmie.

Pobierz e-book

– Utrzymanie ciągłości działania systemów IT, które z każdą chwilą stają się coraz bardziej skomplikowane, jest konieczne nie dla wygody administratorów, ale dla utrzymania ciągłości biznesowej całego przedsiębiorstwa – podkreśla Artur Świętonowski, product manager w firmie Cloudware, która wdraża technologie IBM, oraz system Next Vision One.

Sprawne zarządzanie infrastrukturą IT wymaga dzisiaj czegoś więcej niż wiedzy o elementach, które wchodzą w jej skład – polega na kompleksowym połączeniu informacji na temat procedur, które regulują postępowanie pracowników w czasie nieprzewidzianych sytuacji oraz analizy powiązań, fizycznych i logicznych, między urządzeniami.

Dysponując takim zestawem informacji, zarządzający przedsiębiorstwem mogą podejmować właściwe i szybkie decyzje biznesowe dotyczące zarówno przyszłości organizacji (np. inwestycji w rozbudowę systemu IT), jak i działań reaktywnych (np. wynikających z konieczności wyeliminowania błędów bądź usunięcia skutków awarii), a wszystko to przy precyzyjnym oszacowaniu ich ostatecznych kosztów.

– Usługa, którą firma dostarcza klientowi, jest wypadkową wielu działań podejmowanych przez zespół niejako “na zapleczu”. Nawet za najprostszą stroną internetową stoi cała infrastruktura. Mamy back-end regulujący jej działanie, front-end, który odpowiada za wyświetlanie w przeglądarce, są bazy danych przechowujące informacje, a wszystko to znajduje się na różnych serwerach, w różnych lokalizacjach i działa dzięki różnym urządzeniom sieciowym, systemom i aplikacjom. A to tylko jedna strona WWW – tłumaczy Artur Świętonowski.

Jeśli produkt jest bardziej skomplikowany, a punktów potencjalnie krytycznych więcej, awaria skutkuje najczęściej niedostarczeniem usługi. O ile w przypadku prostej internetowej wizytówki, biznesowe skutki przerwania jej ciągłości nie skończą się raczej finansową katastrofą, o tyle w przypadku sklepu internetowego czy – tym bardziej – instytucji finansowej, już mogą.

Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę. – W większości firm, co ciekawe zwłaszcza tych większych, dane na temat infrastruktury IT wciąż przechowuje się w arkuszach kalkulacyjnych, porozrzucanych na lokalnych dyskach administratorów – mówi Świętonowski. – W razie awarii nie zawsze więc wiadomo, gdzie szukać potrzebnych informacji.

Odpowiedzią na te wyzwania są systemy centralizujące przechowywanie danych o wszystkich komponentach infrastruktury IT (serwerach, komputerach, pamięciach masowych, aplikacjach i urządzeniach sieciowych itd.). Next Vision One jest jednym z nich, ale potrafi o wiele, wiele więcej.

Artur Świętonowski

Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania o specjalizacji Sieci Komputerowe. Ukończył wiele szkoleń, zdobył wiele certyfikatów, w tym te dotyczące zarządzania projektami oraz procesami działającymi w dużych organizacjach.

Przez ostatnie lata prowadził projekty w obszarach IT dla dużych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych. Zarządzał wielomilionowymi budżetami i kilkudziesięcioosobowymi zespołami.

Obecnie realizuje się w prowadzeniu projektów programistycznych, w tym w zarządzaniu zespołami programistów. Projektuje również rozwiązania i systemy, które później realizuje Firma .

Wspiera Klientów w doradztwie i optymalizacji procesów działających wewnątrz dużych organizacji. Wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie, które zdobył zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku.

Prywatnie interesuje się nowymi technologiami. Jednak zainteresowania nie dotyczą tylko obszarów IT, jest wielkim fanem sportów motorowych, w szczególności Formuły 1 oraz ligi angielskiej w piłce nożnej.